Evangélikus Templom

A népi építészet hagyományait a legmodernebb eszközökkel ötvöző Makovecz Imre tervezte az építészetileg igazi különlegességnek számító evangélikus templomot. Ezen az épületen is, mint a művész legtöbb alkotásán a fa - mint természetes... A népi építészet hagyományait a legmodernebb eszközökkel ötvöző Makovecz Imre tervezte az építészetileg igazi különlegességnek számító evangélikus templomot. Ezen az épületen is, mint a művész legtöbb alkotásán a fa - mint természetes építőanyag - dominál. A torony tetején, az életfából kinövő kereszt azt jelképezi, hogy a golgotai kereszt nem a halálé, hanem utat mutat az örök élethez. A négykapus, 120 férőhelyes templom főbejárata fölött angyalszárnyak vigyázzák a belépőt. A keleti tájolású oltár fölött Péterffy László A feltámadott szobra című alkotása látható. Idegenvezetéshez előzetes bejelentkezés szükséges.
Tovább Siófok,

1 esemény

Ajándékozzon jegy.hu
ajándékutalványt!

Az ajándékutalvány, a jegy.hu rendszerében használható fel az elérhető programokra (színház, koncert, fesztivál, sport) történő jegyvásárláskor.

Kultúrát otthonról
online.jegy.hu

Élvezze az otthona kényelméből az online streaming kínálatunkat!

HÍRLEVÉL FELIRATKOZÁS

Ha szeretne értesülni legfrissebb ajánlatainkról, aktuális kedvezményeinkről és induló jegyelővételeinkről iratkozzon fel hírlevelünkre!

Figyelem! A vásárlási időkorlát hamarosan lejár!
becsült lejárati idő:

tétel a kosárban

összesen:

Lejárt a vásárlási időkorlát! Kérjük, állítsa össze a kosarát újra!